zjentek

A jedeme: Za kolik dní bude vodní lilií zarostlá polovina jezera?

Pomozte prosím s řešením úkolu, přičemž já slibuju, že ho nepotřebuju do školy 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Jde o tohle: Představte si jezero, na kterém roste vodní lilie. Každý den lilie dvojnásobí svou velikost, až za 48 dní pokryje celou hladinu jezera. No a potom mě zajímá už jenom otázka, položená V POLI PRO OTÁZKU. 😉😉😏

Nejlepší odpověď
aliendrone

Když každý den zdvojnásobí svojí plochu a čtyřicátý osmý den pokryje celé jezero tak polovinu jezera pokryje logicky 47. den, to je snad jasné.

To jsme to dopracovali. Poškolákům/záš­kolákům tady vypracovávat úlohy za jejich průsery. 😉 😂 😂

Další odpovědi
Tonda Káňa

Alien má pravdu, je to 47 dní. Akorát mě mrzí, že Filip84 svoji odpověď na hádanku nenapsal, mohl by se tak projevit jeho ynthellekt.

Ale tak zase jsi mu nasadil brouka do hlavy, teď jistě ještě přemýšlí nad tím, co aliendron napsal 😂😂

Teprve dnes napsal aliendronovi do diskuze k té otázce, že je mu to jasné 🤣🤣🤣

Filip84

A jedeme: WalterBishop, ale bez falešného účtu! 😎

zjentek

Aliene, ty nemůžeš tyto úkoly řešit takto radikálně, to je snad jasné, ne? Protože PRO VŠECHNY to NENÍ snad tak jasné, že… Kdes na to jako přišel, že „to je snad jasné“? A když se máme všichni vzájemně chápat, rozumět si a tak vůbec ňuf ňuf, tak nemůžeš, prostě NEMŮŽEŠ ta řešení pojímat takovým „svojským“ způsobem, chápeš to??? 😉😃😄