Arcimozek

Měli jste někdy v životě depresi či stavy depresi podobné?

Podle definice: deprese = stav přetrvávající pokleslé nálady a ztráty zájmu o běžné činnosti

Chápu, že je to otázka vysoce personální, arciť i tak se poptám, zajímá mě, jak to máte vy. Neboť já, jak víte, konec konců mě dobře znáte, člověk osvícený, veliký, dokonalý, i já jsem měl deprese, ano, i já. Nestydím se za to. Jsou holt v životě člověka takové chvíle, kdy se celý vesmír „vzbouří“ proti vám. Vesmír to ale neudělal schválně, udělal to, protože chtěl vyzkoušet moji rezistenci, moji imunitu vůči krisím. Přišlo to náhle, nečekaně, bezdůvodně. Zkrátka se to stalo, žádná smrt v rodině, ztráta práce, vesmír mne holt examinoval. Tedy, trpěl jsem, týden jsem byl též pod kuratelou, ovšem nyní, nyní jsem přátelé zpět a jsem opět mocný a jsem silnější něž kdy dřív.

Také jste někdy měli deprese? Nebojte se o to podělit, budu vám vděčný za vaši srdnatost, není to lehké to takto anonymně přiznat. Samozřejmě, pokud byste chtěli místo tohoto mi to napsat privátně, můžete se mi i takto svěřit a otevřít své srdce. Též vám mohu odhalit zákulistí svého nevšedního duševního trýznění.

Přátelé, do toho! Věřím, že si tu bez urážek zavzpomínáme na naše chmury dob minulých.

Odpovědi
Savier

Ano. Deprese je můj „normální“ stav mysli už několik let.

da ny

NE.
Perných a náročných životních situací bylo dost (i vlastním přičiněním)
Mráz kopřivu nespálí.
Co mě nezabije, to mě posílí.
Žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří.
Hodně je na psychické výbavě, psychické dospělosti a na něčem se podílí výchova.
Především v rodině.
Deprese mne míjejí.

df

Já jsem měl krizi středního věku. Teď procházím transformací, znovuzrozuji se. Život je hra, najdi si pravidla, návod a HRAJ❗️🤟

Tonda Káňa

Ne, jsem nad věcí a neřeším zbytečnosti, trolle…

Drap

Ne

Rokio

Ano, po vysazení prášků. Vysadil jsem je, abych mohl darovat krev. Holt se můj dobry úmysl obrátil proti mé osobě.

Ametyst

Podezírám medicínsko-farmaceutický komplex, že si vymyslel diagnózu i na obyčejný a přirozený smutek. Potom nás lapí do svých sítí, a prodají nám pilulky.

Filip84

Ametyst: Paranoia se dá léčit. Sice blbě, ale dá. Až, někdy, vylezeš z toho svého salaše á la „lišky dávaj dobrou noc“ a budeš mít „štěstí“ a uvidíš pacoše fakt v těžké depresi, co chčije a sere pod sebe, protože nemá ani sílu ne dojít na výsernu, ale jenom se nahnout z kavalce, aby si ho nepochcal, pak – možná! – přestaneš mlet takový shity, jako ustavičně meleš! 🤦‍♀️🤓

df

Ametyst: ty jsi lapená do úplně jiných sítí.

Savier

Děkuji. Moc si toho vážím. Když bude potřeba, ozvu se. Ještě jednou díky.

Arcimozek

Saviere, příteli, to je mi líto. Budeš-li potřebovat pomoc, napiš, můžu ti dát spirituální podporu, funguju 24/7.

plavcik

No jestli budete fungovat v režimu 24/7 tak se obávám, že další depresivní epizoda se dostaví již brzy.