Tonda Káňa

Myslíte si, že by se měly maturity zrušit? Proč ano, proč ne?

Za měsíc se co vím píší a tak uvažuji, zda by se měly zachovat či nikoliv. Protože studenti se učí celý čtyři roky, proč by tedy měly být trápeni ještě dalším učením? Nestačí prostě známky na normální vysvědčení? Takové názory jsem už slyšel.

Ovšem já si myslím, že by se měly zachovat, protože student prokazuje, že je schopný ovládat učivo celého studia, že se orientuje v konkrétních předmětech. Ovšem možná se mnou nesouhlasíte…

Jaký máte názor?

Nejlepší odpověď
elkon

Proč by se měly rušit, Je to důkaz, že student učivo komplexně zvládl. Určité uzavření jedné životní kapitoly. Taková blbost nemůže myslícího člověka napadnout.

Další odpovědi
da ny

Jsem pro zachování maturit.
Nejsem si jistá, že „státní“, shodné, v současné formě, jsou ideálně probíhající-
Protože budoucí herec, učitelka v MŠ. ZUŠ, zdravotní sestra, veterinární a jiné obory,
nepotřebuje TOLIK OPĚVOVANOU MATEMATIKU, na takové úrovni,
jako žák školy technického směru.

Žáci SŠ, se učí na různé úrovni s odlišnými schopnostmi
Maturita je zakončení středoškolského studia.
Na odborných školách se maturuje i z odborných předmětů
a součástí jsou i praktické zkoušky.
To bychom u SOU, zrušili zkoušky a výuční listy?
Ono nestačí, že kuchař neumí vařit (polotovary), automechanik,
se nenaučí ve škole nic, protože se při praktické výuce k ničemu nedostal atp.
Ona ta koncepce českého školství není ideální/vyhovující.
Některé informace jsou BALASTNÍ. Už na ZŠ…. Na SŠ a VŠ, zbytečné.
Na VŠ, honba za kredity, neužitečných předmětů….
Něco shnilého je v království dánském (ČR)… 😉

Také by se pak mohly zrušit přijímací zkoušky, Třeba na VŠ. Jako to bylo ve Švédsku 😉
Přijat ke studiu je každý, kdo se přihlásí. 90%, během prvního semestru nebo ročníku odpadne…..

Drap

Určitě ne, jak jinak zjistit kolik toho student umí?

Dochy

Spíše ne. Podle mně by to člověk po střední měl zvládnout. Je to zkrátka takový milník. Říkalo se „zkouška dospělosti“ – a mnoho lidí to tak chápalo. Jako motýl se nestane motýlem dokud se nevyl9hne z kukly.

Arcimozek: „Ti co je nedají jsou odpad společnosti,“
Nemohu souhlasit. I když považuju maturitu za poměrně důležitou, nebudu nikoho odsuzovat za to, že ji nezvládl. Znám lidi, kteří s ní měli problémy a nejsou kvůli tomu horšími lidmi.

cappuccino

Proc by mely maturity rusit? Studenti musi mit nejaky cil, ktereho je treba dosahnout!
Nelze detem porad umetat cesticku! Vis, k cemu by to vedlo? Vzdyt tyhle deti se pak dostanou do normalniho zivota a treba nebudou ani schopne vyplnit nejaky dotaznik, odpovedet na bezne otazky, spocitat si finace apod.
Treba ve Francii ma maturitu skoro kazdy prodavac v supermarketu. Je to uplne normalni.
Odbourat maturitu, vojnu a co jeste dalsiho? Chceme byt narod blbcu??

Arcimozek

Příteli, souhlasím, maturity jsou tzv. zkoušky dospělosti a spirituálně velký člověk by je měl zvládnout. Ti co je nedají jsou odpad společnosti, ti pak končí u pásů. Tedy, ano, měly by být zachovány.

plebs

Tony je to přežitek vše se nechá vygoglovat bleskově a rychle není zapotřebí lovit v paměti nehledě na to, že mozek stárne a část znalostí osoba zapomene.