Tonda Káňa

Myslíte, že chlap po třicítce má ještě šanci změnit svojí životní dráhu?

Jak asi víte, jsem dělník, mám vystudovaný účňák, na který jsem se dostal jen kvůli vlastní mladické blbosti, no drogy a alkohol, přijímačky na gympl jsem neudělal a tak jsem skončil na účňáku, ovšem s maturitou!

Teď pracuji jako dělník, ovšem špatně se nemám, to ne. Ale již delší dobu chci změnu, už nechci pracovat s některými cik… víte kým, no s problematickými kolegy. Já jsem zde vyzdvihoval VŠŽ (Vysokou školu života) a i se tak trochu smál matfyzákům a jim podobným, ale pravdou je, že jsem vždy litoval, že jsem na VŠ nešel (kvůli tísnivé finanční situaci – která přetrvává).

No a tak jsem se již v lednu rozhodl dát si přihlášku na prezenční studium na MFF UK na obor Fyzika, protože fyzika a matematika mne baví, jak jsem zde psal, díky svému zájmu jsem byl dokonce schopen se dostat i na vyšší úroveň VŠ matematiky. Zkrátka, chci změnu, chci změnit život a vystudovat fyziku. Pak bych se chtěl věnovat vědě (myslím to vážně). Myslím, že hloupý nejsem, to, že jsem dělník a mám exekuce je něco, co se mohlo stát každýmu s mými problémy.

Akorát se bojím, že to nezvládnu, protože musím ještě pracovat a Matfyz je prý těžká škola, navíc je možnost pouze prezenčního studia, takže to bude s prací a penězi těžké, ale myslím, že pomocí píle a vytrvání to dokážu.

Myslíte tedy, že je šance se změnit a začít nový život? Znáte někoho, komu se něco podobného povedlo, kdo se z profesního dna dostal až na vrchol? Přeci jenom, když budu motivovaný a pevný, tak musím uspět, a já motivovaný jsem.

Jednou o mě možná budete číst, uvidíme… 😊

EDIT: Ještě doplním, že například tento člověk zde https://www.y­outube.com/wat­ch?v=4w1pXDzdLhs&t=7s říká příběh, že byl také dělníkem a změnil všechno, takže proč ne také já? 😎

Nejlepší odpověď
led

Až vlastná smrť skončí šancu zmeniť svoju životnú dráhu.
Nikdy nie je neskoro, pokiaľ žijete a myslíte. Prirodzene určité prekážky sa stavajú do cesty, pokiaľ vaše rozhodnutie nie je dosť pevné, ľahko vás zastavia. Ja osobne, bez ohľadu na môj vek, sa stále učím, pretože sa učím pre seba a hlavne: chcem to!

Další odpovědi
da ny

Myslet, znamená houby vědět…. 😉
ČLOVĚK MUSÍ CHTÍT A UDĚLAT MAXIMUM, čeho je schopen.
Dcera během prezenčního studia na druhém bakalářském oboru, dostala v místě bydliště,
pracovní nabídku (po povinné praxi). Přešla na fakultě z prezenčního studia na kombinované..
dostudovala 1.5 roku. Pak si vybrala další kombinované studium na ČVUT, v magisterském
oboru (červený diplom)..
Je Ing. bc. Pracuje ve zdravotnictví, kde vzdělání zcela nevyužije a není finančně ohodnoceno
(pouze Bc.). Na vlastní náklady si udělala AKK, kam byla přijata (určené především pro lékaře a lékárníky), na základě VŠ zkoušek z určených zdravotnických předmětů (biomedicínské obory a ZSF).. Nyní se objevila pracovní nabídka, kde své vzdělání uplatní. Bude jí zaměstnavatelem hrazeno další atestační studium (5 leté, dálkové),
poskytnuto a proplaceno studijní volno..
CHODILA DO PRÁCE, ŽIVILA SE A STUDOVALA. Byl to očistec, protože to byla její aktivita,
žádné úlevy/výhody od zaměstnavatele. Do školy a na zkoušky jezdila 1× za 14 dní, v pátek a v sobotu.
Někdy s noclehem. Všechna dovolená a NV padlo na školní výuku.

VY BUDETE TAKÉ MUSET PRACOVAT, jak píšete.
Proč si nevyberete nějaký příbuzný obor, který lze studovat v podobě kombinovaného studia?
Co budete s případným MFF, kolem 40., bez praxe dělat? Jakou máte představu: Cíl?
Těch oborů, kde hraje fyzika, matematika, informatika, hlavní roli jsou spousty a na různých fakultách, včetně pedagogické (tam je práce jistá 😉.
Znám Ing. (strojař) z UK, jezdí v CHZ ještěrkou. Nikdy své vzdělání neuplatnil.

JÁ BYCH PŘEDNĚ, ZMĚNILA ZAMĚSTNÁNÍ, pokud nejste spokojen, nevyhovuje
pracovní kolektiv, případně pracovní náplň.
Váš maturitní obor jste nikdy neuplatnil?
V dělnické profesi bych pracovala jen, kdyby byla lépe finančně ohodnocen (což je běžné),
než post SŠ. nebo z „nouze“ – omezené možnosti, pro zdravotní stav, nebo péče o děti,
nemocné dítě (kdy vyhovuje zaměstnání časově, směny R/O atp.).

NIKDY NENÍ POZDĚ NA ZMĚNY. ANI NA TO STUDIUM, Ale Vy už předem pochybujete a tak trochu vzdáváte a omlouváte případný nezdar.
Změna práce.
Práce taková, ze které se člověk může uvolnit (dovolená, NV) nebo s někým vyměnit službu.
Například pán. který dře a doplňuje v marketu zeleninu (slušná mzda) a může se prostřídat s kolegou.
Nebo student, který sedí u pokladny. 😉
NÁROČNOST STUDIA, je třeba také zvážit, hlavně u studia při práci. Jsou obory, které se „snadněji“ studují. Existují zaměstnání, kde lze i část pracovní doby, věnovat učení (mnoho jich není).
Městský strážník, to při noční zvládne. někde hlídač, taxikář, v měnším městě, atp.
FIZIKA = jaké práce, budoucnost. Ta je důležitá i na některých oborech ČVUT, i biomedicínských. Technici, starající se o údržbu, chod různých zařízení, přístrojů. V rozsahu působení
i v několika regionech. A další a další možnosti, obory….
Znovu se ptám, co s matfyzem, po 40. bez praxe….. Chce to obor, ve kterém chybí
na trhu práce, pracovní síly.
ROZHODL JSTESE PRO ZMĚNU, tak konejte. Jděte do toho s vervou. Přeji hodně úspěchů.
Pokud se to letos nezdaří, nebo vyberete jiné studium, získáte čas na úspěšné složení
přijímacích zkoušek. Někde se platí/připlácí „školné“ a budete přijat bez zkoušek.
Jindy lze dodatečně složit spolu se zápočty a zkouškami i dodatečně přijímací.
Druhý rok magisterského studia je pak zdarma.
Studium Vás, třeba čeká dvoustupňové.
3 – 4 roky bakalář, bakalářská práce, jazyk, státnice.
2 – 3 roky pak třeba magisterské studium, diplomová práce, státnice.
Učit M a F na SŠ, ZŠ by Vás nebavilo?

cappuccino

Kdyz mas motivaci a troufas si, tak do toho jdi!! Drzim palce!!!!
👌👍

Filip84

A O Budulínkovi, bude? A Orel a ovečka? 🤪🤓🙈🙄

Drap

Pokud chce tak ano, to je základní předpoklad. Povím ti krátký příběh z mé vlastní zkušenosti. Dcera si udělala střední školu. Po maturitě vlastně už od mala chtěla dělat svůj obor a studovat nechtěla. Je pravdou, že ve svém oboru dosáhla jistého stupně. Několikrát změnila zaměstnání, vždy však ve své branži. Už po třicítce, se dvěma dětmi nastoupila do dalšího svého zaměstnání. Po určité době odešel šéf, který dal celý tým dohromady. Celý kolektiv byl z vysokoškoláků, ona jediná se střední školou. Přesto se přihlásila do výběrového řízení a stala se z ní šéfová. Přehodnotila svůj dosavadní život a došla k tomu, že by ta vysoká škola nebyla k zahození. Při zaměstnání se dvěma dětmi a s poměrně časově náročnou prací to nebylo nejsnadnější, ale zvládla to. Po promoci říkala už nikdy žádnou školu. Vydrželo jí to pouze přes prázdniny a na podzim nastoupila na další školu a vystudovala ekonomii. Po určité době změnila opět zaměstnání. Je tam rok a od září nebo října nastupuje na další školu. Myslím, že jsem v kostce vystihl všechno. A vše je to jen o tom chtít.

elkon

Brečíš na špatném hrobě. Nikdo tě tu nezná a tak tvé záležitosti si řeš v rodině.
Své průsery si žehli sám.

df

Napiš své datum narození s přesným časem na ± 5 minut a místo narození a možná ti něco poradím😎

Dochy

Ano, šance je. Tvůj život ani Tebe neznáme, tak těžko něco předvídat. Ale 30 není na vejšku nijak moc. Samozřejmě je otázka jak to zvládneš např. finančně, když píšeš o problémech. Ale to si musíš rozmyslet sám a své průšvihy zkrátka nějak vyřešit.

zjentek

A proč by to na stáří dělal? Leda by předtím byl 30 let zoufalec (a to ti můžu slíbit… je to vážně důležitý… Jelito, kopyto platí to!).

Káně HVĚZDIČKA ZA VIDEO! 🤣😃😃

michalds

Pokud by tě lákaly IT obory, doporučuji tuto rekvalifikaci:
ITnetwork

zjentek

Don't forgot: #BroňaAwesome ! ! !

df

Drap: gratuluji, máš šikovnou dceru. A jak si vede její manžel?

Drap

Doposud manžela nemá. Muž s kterým má děti je už pryč. s tím byla nucena to skončit. Současný partner se jeví jako velmi dobře, ovšem svatba doposud nebyla a nevím, zda vůbec bude. To ale neni můj problém.

Tonda Káňa

Filipe84, akorát závidíš že mám koule na to se změnit a posunout se dál… 😎👌

Filip84

Káně: A co Ti mám, jako, závidět? 🙄 Tvoje domněnky? Chlap, který se ptá anonymních profilů na internetu, jaký mají názor na jeho život, je prostě blbec. Kdybys měl koule, tak se ptát nebudeš, ale si vytáhneš hlavu z prdele a půjdeš a změníš! 🙄

Tobě nemá smysl cokoli radit, protože kde není, ani exekutor nebere. Nevíš, kde je Tvé místo, pořád se s někým poměřuješ, pořád se Tě něco dotýká – vlastně tu, mezi zdejší pacientárium, docela zapadáš. Radit, ba ani poskytovat informace, někomu, kdo se nezná, někomu, kdo neví, kde je jeho místo, kdo neví, co od života chce, a co ne, kdo žije v módu oběti, postrádá immanentní sensus.

Kdyby mělo nějaký, racionální, smysl Ti poskytovat informace, tak bych Ti napsal, ať si uděláš papíry na VZV, řidičák C, CE, D, DE, včetně osvědčení profesní způsobilosti a karty do tachografu. Protože pak bys mohl jít jezdit na kamion, třeba, zavřít se do tý kukaně, rubat, jak šeříkový negr na plantáži, hodit se do insolvence, papírově bys měl 25t hrubého (zhruba), dalších 25–35t na dietách (čistého). Hodil bys se do insolvence, z těch nějakých cca 20–22t čistého by Ti srazili 3–4t, takže z 40 – 50t čistého by Ti srazili 3–4t, za tři roky bys byl „čistý“, a jak bys s tím naložil, to by bylo jenom na Tobě.

Jenže s Tvým přístupem to nemá smysl. Tak si jdi studovat sílozpytný institut. Třeba to i dostuduješ, co by ne, já znám blbů, co jsou magoři, nebo i velcí doktoři! A? Jedna rube ve fabryce na šichty, protože je taková guma, že ani supermarket nezvládne – historiae magister. Druhá prodává v železářství šroubky, matičky a šroubováky – taky historiae magister. Třetí dělá signalistu pro SŽ, za třicítku čistého s weekendy, přesčasy a nočními, i když je magister zemědělství. Další je, dokonce, doctor zemědělství (za jménem, PhD., „velký“ doktor), ale je permanentně na pracáku, protože je taková guma, je tak mimo, že všude má problémy. Naposledy dělal traktorzystu. 🙈👽 Tak, směle do toho, můžeš se mezi ně zařadit: Tvá věc, nikoli má starost, já Ti to, z celého srdce, přeju, pokud je to Tvůj sen, Tvý přání! 😎🤪

Dokud se Tvůj život bude řídit vášněmi, lepší to nebude. 🤦‍♀️ To už máš lepší napsat df ten svůj datum, čas a adress narození, 100× lepší! 🙄

Tonda Káňa

No já už jsem s tou změnou začal, přihláška podána, v červnu budu psát přijímačky. Tak uvidíme, jak to dopadne…

To budeš čumět až se tam dostanu 😎

Tonda Káňa

Jinak kdybyste chtěli dát nějaké rady pro studium, moc to ocením 😃👍