df

Proč se zvířata chovají zle?

Nejlepší odpověď
elkon

Chovají se tak, jaká je jejich přirozenost. Z tvého pohledu třeba zle. Ale oni si to jistě nemyslí.

Další odpovědi
Emefej

Nechovají.

Rokio

Zvířata se v prvé řadě řídí pudy.

Lidé jsou v určitých ohledech horší než zvířata.

Filip84

To souvisí s náboženstvím, metafysickým pojetím světa, filosofií doby, kdy slovo „zvěrstvo“ vznikalo.

Slovo „zvěrstvo“ je českým ekvivalentem anglického atrocity, což pochází ze středně francouzského atrocité, no a středně francouzské atrocité, zase, pochází z latinského atrox.

Slovo atrox latinsky znamená divoký, nespoutaný, krvavý, ohavný, krutý, ukrutný, hrozný, děsivý a strašlivý. Tyto vlastnosti byly připisovány nízkým, mrzkým, pudům, a protože zvířata se chovají pudobě, byl člověk takto se chovající považován za člověka mravů „zvířecích“.

Nic složitějšího za tím není! 😅

https://en.wik­tionary.org/wi­ki/atrocity#En­glish
https://en.wik­tionary.org/wi­ki/atrox#Latin

df

Emefej: a proč je význam slova zvěrstvo vázáno na negativní (zlé) chování?