Rokio

Jaký je rozdíl mezi slovem žampión a šampión?

Může být někdo král žampiónů?

zdroj obrázku: ČSFD.cz

Nejlepší odpověď
da ny

Jen v počátečním písmenu slov.
Na jejich význam se neptáš… 😉

Další odpovědi
EKSOT123

Potřebuješ asi lepší brejle. To na obrázku je sice bílé, ale klobouk je na žampion příliš špičatý… Nicméně nechat povyrůst a pak určitě jedlé.
Šampioni vznikají zpravidla na šampionátu, kdežto žampiony se žampionátu vůbec nemusí zůčastnit.
Zřejmě původně francouzské champignon znamená obecně houba, ostatní jazyky pak ten název z nějakého důvodu převzaly jen pro žampion.
Kdežto champion je zřejmě ze starogermánštiny, kampijô, s významem bojovník.

elkon

Stále nás utvrzuješ a přesvědčuješ, že tvé IQ se rovná houpacímu koni. Ale to si můžeš nechat pro sebe, nám to je fuk. O jednoho dementa víc nebo míň.

cappuccino

Rokio, jaky mas vyhledavac? Pri tve inteligenci by sis mohl 99% svych dotazu vyhledat sam.
Nechapu tvoji touhu, neustale stvat lidi a snahu, v necem vynikat. Vzdyt ty timhle chovanim od sebe lidi odhanis!!

Drap

Myslím, že tvoje IQ, by mělo stačit na to, abys znal význam obou slov. Tak nechápu, proč se ptáš a vytváříš další zbytečnou otázku.