df

Myslíte, že se jedná o vaše potomky, když jste manželku neodpanili?

Tůdle. 🤓
Proč nechtěl biblický Onan osemenit švagrovou, která ztratila manžela? Onan s ní sice ležel ( tak kdo by si nechtěl užít se švagrovou, pokud je kočka, apropos, Starý Zákon je jedna velká pornografie), ale semeno skončilo na podlaze. Proč?
Onan věděl, že potomstvo, které by ve švagrové vzbudil, by nebylo jeho, nýbrž jeho bratra.
Jedná se o princip zvaný Telegonie, mj. to vysvětluje záhadu, kdy bílý pár zplodí černouška.
Potomstvo patří tomu, kdo ženu odpanil. Informace se totiž přenáší přes biopole, kde zůstává i uložena a je i dlouho po styku měřitelná. Semeno je jen modelovací hmota.

Nejlepší odpověď
Filip84

Thesis telegonie je stará, doložená je k Aristotelovi, který uvádí, že jedinci mohou zdědit rysy nejen od svých otců, ale také od jiných mužů, s kterými jejich matky dříve souložily; zastával tak jakousi thesis sdíleného otcovství.

Thesis telegonie zastával i Charles Darwin, přebral ji od Sira Everarda Home, který referoval o klisně lorda Mortona, což byl kříženec koňovitých, konkrétně bílé klisny a divokýho hřebce quagga, a když následně zkřížil stejnou klisnu s bílým hřebcem, potomstvo mělo podivné pruhy na nohou, jako quagga.

Thesis telegonie je však neslučitelná s našimi empirickými znalostmi genetiky a reprodukčního procesu: u ssavců má každá spermie haploidní sadu chromozomů a každé vajíčko má jinou haploidní sadu, během procesu oplodnění vzniká zygota s diploidní sadou, kterou zdědí každá somatická buňka ssavce, přičemž přesně 1/2 genetického materiálu pochází od producenta spermie (otce) a další přesně 1/2 od producenta vajíčka (matky). Thesis telegonie se, tak, dostala do sféry mythologie.

Skutečnosti zažurnalisované pod art. VIIII. cap. XXXVIII. Genesis: „Ille sciens non sibi nasci filios, introiens ad uxorem fratris sui, semen fundebat in terram, ne liberi fratris nomine nascerentur.“ jsou tak dalším odrazem toho, že Thora, jakož i celý Bybel, je výplodem mythologie, domněnek, knihou své doby. Není znám autor, není známo stáří.

Ale stejně jako dnes (téměř) nikdo nevěří, že Země byla stvořena „pajdulákem“ za sedm dní, (téměř) nikdo nezachází s pacienty s leprou podle „biblických zásad“, nebo dávno nekamenujeme „paní sprostě se kurwící“, (téměř) nikdo nemá potřebu věřit v thesis telegonie, když může o dědičnosti vědět.

Zdroj: https://www.bri­tannica.com/sci­ence/heredity-genetics

Další odpovědi
zjentek

No to snad ne… Fakt, jo? Tak za těchto okolností mám já naopak HODNĚ potomků různě po světě 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️

Drap

Jsou to nesmysly, co se nám snažíš namluvit.

Tonda Káňa

Bible je pohádka, kdo jí věří, je naivní…

A překvapuje mě, že jsi zřejmě věřící a zároveň věříš astrologii, která byla vždy chápána jako kacířská magie.

elkon

Bláboly.