Lucyfer

Nechal si tu někdo dělat test na HPV? Jakým způsobem probíhá odběr?

Hlavně mě to zajímá u ženy. Prý se to nedělá z krve… Ale bojím se, že mi tam budou (zase) něco řezat/škrábat… nevím… Pokud by to bylo jen setření sekretu štětičkou nebo tak (bez nutnosti pak nosit intimku), tak do toho půjdu…

Odpovědi
Pepa25

Je to cervikální (=z děložního hrdla) stěr. Samozřejmě se nic neřeže ani neškrábe. Asi nejpodrobnější informace, co jsem našel, jsou v odkaze:

Zdroj: https://www.lab­testsonline.cz/cy­tologicky-ster-pap-test-podle-papanicolaoua.html

Lucyfer

Pepa25 Super, díky!